Březen 2017

Caroliina temná duše - 1.část

31. března 2017 v 9:06 | Veronika |  Příběhy

"Vstávej, drahoušku!" mi šeptá teta u mé postele, chtíc abych vstávala, že je tu konečně den mého nástupu na Vysokou školu. Pomalu jsem otevírala oči a podívala se na tetu, která vedle mě stála a usmívala se na mě. Úsměv jsem jí oplatila. "Carol, na stole máš snídani s teplým kafem, tak se v klidu najez, já jdu do města" mi řekla, políbila mě na čelo a odešla z pokoje. Já ještě v duchu spící panna jsem se pomalu došourala z postele k oknu, abych vyvětrala a pak jsem došla do kuchyně, abych jsem se mohla nasnídat. V duchu se mi honili dvoje myšlenky. První myšlenky byly o tom, že jsem měla velkou depku z dnešního dne, jaký to tam asi bude, jestli zapadnu a to vše okolo. Druhé myšlenky mě trápily ohledně mého dětství, ten osudný večer co mě otec kousl a v okně mi řekl, že se proměnim ve svých 2Oti letech. Měla jsem z toho takovou obavu, že jsem si musela dojít pro tablet a vyhledat si na internetu nějaké informace o upírech. Se vší zvědavostí jsem tam narazila na jednu stránku, která mě vysloveně zastrašila. Projížděla jsem fakta, co na stránce byli napsaná o upírech až jsem narazila na jednu, kterou jsem soudně hledala. Bylo zde napsáno: Pokud tě kousne upír, když si ještě dítě, tvé tělo bude natolik silné, že to v tobě bude potlačovat do tvé dospělosti a ve 20ti osudný večer se proměníš. Přes noc budeš upír a ve dne normální člověk a tak to s tebou bude pokračovat nafurt. Na upírech je zvláštní jen jediné, že nestárnou, takže když se ve 20ti letech proměníš, už ti bude 20 let napořád. Příznaky tvé proměny se budou projevovat 10 dní předem a tím budou halucinace, bolest hlavy a bolest svalů. Nevěděla jsem, co si o tom myslet a měla jsem z toho panickou hrůzu. Vždyť je mi teprve 19, proč z toho mam hrůzu takhle brzy. Osudný den přijde až za rok, 20.Srpna a to je teprve 1.Září. V nevědmoucí poloze jsem v klidu dojedla snídani a odšourala jsem se s tabletem zpátky do pokoje. Sedla jsem si na postel a snažila jsem se ty zlé upíří myšlenky odvrátit na skříň s věcma. Když se mi to konečně podařilo, převlékla jsem se, učesala a namalovala. Když jsem byla připravena odejít z baráku, vrátila se teta z města. "Tak kočičko, ať se ti v nové škole líbí a máš tam spousta nových přátel" mi řekla se slzama v očích usmívajíc se a objala mě. Pak už mě pustila abych nezameškala hned první den.
.
1.část příběhu je kratší, snad se vám líbí :) Předem všem děkuji za přečtení a vaše komentáře :)

Úvodní část příběhu - Caroliina temná duše

30. března 2017 v 15:35 | Veronika |  Příběhy
Ahojky. Vítám Vás u mého dalšího nejnovějšího článku. Tímhle článkem bych Vám chtěla napsat o mém prvním vymyšleném příběhu, který nese název Caroliina temná stránka. Tenhle článek bude jen Úvod, ve kterém se s Vámi chci podělit o hlavní postavy tohohle příběhu a také o děj tohohle příběhu. Snad se Vám bude Úvodní část líbit a necháte mi u tohoto článku kladné komentáře. Samozřejmě můžete napsat i svůj vlastní názor, mě to naopak potěší a dodá lepší zkušenost psát lépe aby se Vám to líbilo více. Takže dost keců a jdeme si ukázat hlavní postavy.


A děj příběhu ?
.
Caroline je 19ti letá holka, která má špatné vzpomínky na dětství. Když jí byli 3 roky, v jejich městě se zjevil roj upírů a pokousali Caroliina otce a její matku zavraždili. Když se její otec stal nováčkem mezi upíry, přidal se ke smečce a začal vraždit a proměňovat lidi. Caroline jednou v noci spala a najednou slyší nějaké kroky. Pak lehké lehtání po krku a najednou se jí něco zabodlo do krku. S leknutím otevřela oči a když se koutkem oka podívala na levou stranu, byl to její otec, který se jí zakousl do krku a pil z ní krev. Když práci dokončil a odcházel oknem, v okně ji zašeptal: Zlato, neumřeš. Pouze se v den tvých 20ti let proměníš, teť je tvé tělo na to dost silné. Caroline z toho byla hrůzou bez sebe a tak se druhej den sbalila, vzala si všechny peníze co měla od otce naspořené a samozřejmě i z otcovi peněženky a odjela na druhej konec světa ke své tetě, se kterou měli hodně dobré pouto. Když se její teta dozvěděla, co se z otce stalo a co jí řekl v okně než odešel, teta byla v panice. A tak se odehrává příběh až do dneška.
.
Doufám, že se Vám Úvodní část líbí a budete se těšit na 1.Díl :)

Uvítací článek

30. března 2017 v 12:11 | Veronika |  Verú writing
Vítejte čtenáři na mém prvním novém blogu. Blog jsem si založila jen proto, že mě to docela zaujalo a také mi to nahradí něco jako můj deníček, který si píše z nás asi skoro každý. Na tomto blogu tu ode mě čekejte články na téma Příběhy, Povídky a Básničky. A proč zrovna tohle? Jelikož mě hodně baví psát příběhy a hlavně hodně ráda čtu. Pro začátek Vám tu zrekapituluji shrnutí černě vytištěných slov aby jste v byli trošku s mým blogem v obraze.
Příběhy - Na blog budu psát příběhy, které si sama vytvářím ve své paměti. Baví mě to už od malička a miluji děje.
Povídky - Povídky budou patřit do tohohle téma jako knihy, které bych doporučila a které mne velmi zaujali.
Básničky - Jelikož už od malička skládám nějaké básničky a jsem velký básník, tak sem budu psát i básničky, které si stejně jako příběhy vytvářím ve své paměti. Nebudou to jen básničky, ale i veršované děje, které můžeme najít v knihách.
..
Chtěla bych se Vám tu také představit, aby jste o mě trochu něco věděli, aby to nebyl článek o ničem. Takže jmenuji se Veronika Malá, je mi 18 let, studuji a věnuji se předevčím čtení, jízdě na kole, bruslích a na skateboardu, samozřejmě sport je pro mě velkou zálibou, i čtení a skateboard. Mezi mé hobby patří i moji přátelé. Co ještě dodat? Asi už nic..:D
..
Snad se Vám tedy na mém blogu bude líbit a budu ráda za každou Vaší návštěvnost. Předem Všem děkuji za kladné a potěšující komentáře, které mi napíšete. Určitě Vám to oplatím. Během času si tu i vytvořím ikonku s názvem Affiliates a můžeme si (jak se to tady většinou na blocích dělá) spřátelit. Přeji Všem příjemný zbytek dne a nashledanou.